Zakup Samochodu w UK Na Kredyt

No Comments

Uncategorized

Nadszedl ten moment: pieniadze zgromadzone, decyzja podjeta, kupujemy nowe auto! Teraz tylko pytanie: jakie? Który samochód zastapi na stary model? Czego potrzebujemy? Kilka porad w tym temacie prezentujemy w artykule. Moment zakupu auta w UK na kredyt nastepuje czesto po tym, jak stare odmawia posluszenstwa, lub gdy wlasciciel bedzie mógl pozwolic sobie na zakup czegos lepszego. Grono zmotoryzowanych, które może pozwolic sobie na wymiane auta, co na przyklad dwa lata jest mocno ograniczone. Wiekszosc wymienia auto rzadziej. Nie zmienia to faktu, że wymiana taka to dosyć poważna sprawa. Nawet, jeżeli ktos nie kupuje auta prosto z salonu, jest to poważny wydatek. Trzeba go przemyśleć.
Rachunek zysków i strat.

Rozpoczac warto od analizy tego co wyszlo, a co nie wyszlo podczas zakupu pierwszego auta. Warto zrobic rachunek sumienia – może kupilismy za duże auto, którym trudno parkowac w miescie? A może extra tanie okazalo okazalo sie bardzo awaryjne? Zrobienie zestawienia wad obecnego auta pozwoli nam dokonac lepszego wyboru – a przynajmniej go ułatwi. Ważne jest aby w takim zestawieniu znalazly sie prawdziwe i rzetelnie spisane watki. Nie oszukujmy sie sami – szkoda na to życia i nerwów.

Jeżeli auto marki X sie nie sprawdzilo, to napiszmy o tym i szukajmy innego producenta. Warto też sprawdzic czy w miedzyczasie nie zmienily sie nasze potrzeby! Jeżeli kilka lat temu potrzebowalismy samochodu dla singla, a teraz jestesmy malżonkiem z 3 dzieci to nasze potrzeby z zakresu motoryzacji, jak najbardziej mogly ulec zmianie.

Nowe czy używane? To pytanie bumerang. Dla wielu osób jest ono oczywiste – przy niewielkich funduszach wybór pada zwykle na auto używane, ci, którzy dysponuja wieksza liczba pieniedzy rozgladaja sie już zwykle za nowymi autami. Oferty dealerów sa kuszące – podobnie jak blask nowych aut. Rynek aut używanych jest nawet bogatszy – oprócz komisów samochodowych korzystac możemy z bogatej oferty indywidualnych sprzedawców. Ludzie zamieszczaja informacje o aucie na sprzedaż doslownie wszedzie – wieszaja ogloszenie na szybie samochodu, wrzucaja posty na facebooku czy google plus o portalach motoryzacyjnych już nawet nie wspominając. Warto śledzić i porównywac te ogloszenia – jeżeli nie cisnie nas czas i potrzeba, lepiej wystrzegac sie pochopnych decyzji niż potem żałować.

Kupujac nowe auto zastanówmy sie co ze starym. Czasem jest tak, że przejmuje je np. ktos z rodziny np. syn. Jesli nie chcemy miec jednak tego samochodu u siebie trzeba bedzie go po prostu sprzedać. Ale to już temat na kolejny artykuł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.